Indian Time - A Voice from the Eastern Door

Salmon River Middle School 2nd Marking Period Honor Roll 2017-2018

 


PRINCIPAL’S LIST

GRADE 6

Mataya Arquette, Ashlynn Dear, Dorian Griffin, Arianna Guadalupe, Rayne Jacobs, Aleska Mora-Williams, Rhianne Rushing, Michael Smoke, Gianna Thompson

GRADE 7

Wyatt Benedict, Felicity Bogett, Caiden Cartier, Kade Cook, Carter Jackson, Wynter Jock, Andrew King, Mitchell Lindley, Luke Miller, Krissy Oakes, Kawisenhawi Sharrow, Joely Swamp, Tehoronhiathe, Carey Terrance, Riley Thomas

GRADE 8

Charles Aldrich, Charlotte Bergeron, Hayden Clark, Shakohentehtha Elijah, Kiyah Francis, Lindsay Martin, Madison Mora-Williams, Rakwirahes Pembleton, Emily Pickering, Mackenzie Premo, Savannah Swamp, Breahna Tessier, Trayen Ward-Terrance

HIGH HONOR ROLL

GRADE 6

Jaylan Adams, Karennahawi Barnes, Aiyanna Bearshield, Devyn Black, Jacob Chapman, Brody Conners, Jade Cook-Lazore, Cecelia Cree, Anthony David, Shaina Francis, Ansley Hill, Shelby Jock, Ariyah Lafrance, Jianna Lazore, Makenna Manson, Bryce Montour, Jasmine Oakes, Jamie Perry, Zachary Plumb, Ivy Rockwell, Kaia Swamp, Koral Tarbell-Mitchell, Kanienkwinehtha Terrance, Brantley Thompson, Christopher Tremblay, Isaac White, Rhylen Wood

GRADE 7

Joryan Adams, Rylan Adams, Tehokwirathe Barreiro, Ava Bero, Ryan Bouchey, Evan Collette, Anya Derouchie-Pyke, Mackenzie Dupra, Marissa Duval, Matthew Gray, Neely Henhawk, Aidan Smiddy, Izaak Snyder, Phoenix Thomas, Kahentaienni Thompson, Mary Catherine Trinque, Isabelle Wilson

GRADE 8

Tryton Benedict, Grace Campeau, Marissa Clute, Crayton Cree, Mia Keese, Onwaie’:wate Lazore, Trinity Lazore, Ierahkwiio Mitchell, Katsitsi:io Mitchell, Teya Mitchell, Ethan Moulton, Corbin Murray, Devin Rule, Kendra Tarbell, Kakwiranoron Thompson, Evan White

HONOR ROLL

GRADE 6

Jace Bigtree, Ava Bradley, Keegan Burke, Hayden Campeau, Heron-Reign Cook, Jonathan Delisle, Xavier Delormier, Louie Diabo, Kyle Fisher, Alexsis Follett, Kenadie Garrow, Cruz Gibson, Gavin Gray, Emmah Herne, Jacob Hopseker, Keyah Jacobs, Carter Johnson, Kahontiio Lazore, Kakwenies Mitchell, Mya Mitchell, Blake Montgomery, Philip Ransom, Abigail Recore, Deacan Silver, Lavinia Smithey, Kimora Swamp, Apollo Tarbell, Tallis Tarbell, Zayden Timmons-Herne

GRADE 7

Nya Barnes, Rick Chatland, Jake Cook, Paisley Cook, Walker Cook, Kylee David, Ryanne Lafrance, Rarihwenhawi Lazore, Chase Lewis, Ryan Oakes, Jacob Oliver, Fire Swamp, Destiny Yaddow

GRADE 8

Layla Adams-King, Sierrah Avery-Durant, Hope Barrett, Ryanna Bero, Jezzebelle Brown, Rarennenha:wi Cook-Francis, Cora Gibson, Cheyanne Jock, Hannah Kaminski, Mckenna Laughing, Destiny Lazore, Mia Leroux, Tianna McMahon, Carla Mitchell, Keon Mitchell, Lila Mitchell, Taylor Stowe, Wren Sunday, Sakaronhiotane Thompson, Emily Wells, Alyssa White, Eystn Wylie

 

Reader Comments
(0)

 
 

Powered by ROAR Online Publication Software from Lions Light Corporation
© Copyright 2018